Uroki posiadania ogrodu zimowego w mieście.

ogrody zimowe

Dzięki ogrodowi zimowemu, czyli oranżerii zielenią można cieszyć się bez względu na porę roku panującą za oknem. Zresztą zalet ogrodów zimowych jest znacznie więcej. Oranżerie wprawdzie służą głównie do uprawy roślin ciepłolubnych, ale są przy tym doskonałym miejscem do relaksowania się.

Ogrzewany ogród zimowy może posłużyć nawet za salon czy jadalnię i to w centrum miasta. Z takiego pomieszczenia korzystać można przez cały rok. Ponadto oranżerie są zawsze miłe dla oka. Dzięki szklanej konstrukcji sprawiają wrażenie przestronności. Poza tym warto również pamiętać, że dobrze zaprojektowany ogród zimowy zwiększa wartość danej nieruchomości.

Najlepszym rozwiązaniem są oranżerie ustawione w stronę zachodnią lub wschodnią. Szkło wykorzystane do ich budowy musi być odporne na promieniowanie słoneczne oraz na uderzenia. Kluczem do sukcesu najczęściej okazuje się szkło hartowane, które cechuje się wysoką odpornością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli ogród zimowy ma służyć przez cały rok, to jego szkielet wykonywany jest z materiałów termoizolacyjnych. Dobrze sprawdza się drewno impregnowane ciśnieniowo oraz klejone warstwowo. Nie tylko ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, ale też prezentuje się estetycznie. To także ważne, gdyż oranżeria powinna być w końcu także ładna. Przykłady ciekawych realizacji takich ogrodów są tutaj.

W ogrodach zimowych warto zadbać o odpowiedni wystrój, aby przebywanie w nich było przyjemne. Na podłodze można ułożyć m.in. płyty tarasowe, które odwzorowują kamień, klinkier czy płytki ceramiczne. Świetnie prezentuje się zawsze kamień naturalny, który jest materiałem trwałym i niezwykle efektownym. Poza tym dobrze sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym wodnym czy elektrycznym. Ciepło rozchodzące się równomiernie po podłodze sprawia, że przebywanie w oranżerii staje się czystą przyjemnością. Dobrym pomysłem jest także klimatyzacja, choć to już rozwiązanie nieco droższe.

W ogrodzie zimowym można hodować w zasadzie dowolne rośliny, gdyż w pomieszczeniu tym można przez cały rok utrzymywać odpowiednią dla nich temperaturę powietrza oraz stopień nasłonecznienia. Pokusić się można również także o zmontowanie sztucznego oświetlenia. Wówczas w oranżerii spędzać można wet długie wieczory, co także ma swój niewątpliwy urok.

Nie trzeba się też bać o rośliny podczas wyjazdu. W tym przypadku z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju automatyczne systemy podlewania, wietrzenia czy zacieniania. Dbają one o to, aby wszystkie rośliny miały odpowiednie warunki do wzrostu i kwitnienia przez cały czas. Dziękujemy za wsparcie firmie Wintergarten

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.